Revoluce v mytí rukou s řadou výhod

Možná si říkáte, že zařizování koupelny není žádná věda, ale opak je pravdou. I pro koupelny a toalety existuje spousta řešení, o kterých možná ani nevíte. Jednou z tzv. „vychytávek“ může být i bezdotyková baterie. Ta má spoustu výhod, které zejména v dnešní době jistě oceníte.

Hygienický způsob eliminující bakterie

Bezdotyková baterie nevyžaduje žádný přímý kontakt se samotnou baterií a její ovládací pákou. Díky elektronickému systému stačí pouze přiblížit ruce a voda začne sama téct. Stejný je i proces vypnutí. Jakmile se ruce od umyvadla vzdálí, infračervený senzor pohyb zaznamená a okamžitě přeruší tok vody. To vše bez dotyků, kterými se přenášejí nejrůznější bakterie a nemoci. I když pandemická situace pominula, oceníte tento fakt i při nejrůznějších sezónních chřipkách a předejdete tak postupnému onemocnění všech členů rodiny.

Úspora vody i energií

Další nespornou výhodou bezdotykových baterií je jejich hospodárnost. Nejen, že šetří samotnou vodu, kterou pouští jen po dobu nezbytně nutnou na mytí rukou, ale šetří i energie pro ohřev teplé vody. Navíc některé typy baterií mají i speciální technologii redukce objemu vody, která zajišťuje prokazatelnou úsporu až 60 % oproti běžným výrobkům.

Čistý design v kombinaci se snadnou údržbou

Elektronická baterie má nejen krásný, ale i čistý design, který se snadno udržuje. Vzhledem k tomu, že na baterii není nutné sahat, zbavíte se jak nežádoucích otisků, tak i kapek od mokrých rukou. Při větším úklidu však není problém ani vodu v baterii zastavit ručně a provést důkladné čištění bez neustálého zapínání a vypínaní automatického toku.

Optimální teplota vody

Vrtá-li vám hlavou, jak se na bezdotykové baterii nastaví teplota vody, opověď je snadná. Teplota vody je nastavená automaticky, tak, aby nebyla ani moc studená ani příliš teplá. Žádná individuální regulace tedy není nutná, s čímž souvisí i fakt úspory energií na ohřev vody. Pokud by vám tato funkce spíše vadila, není problém najít na trhu i typy s míchací pákou. U těchto druhů si pak lze nastavit teplotu vody tak, jak jste zvyklí u klasických vodovodních baterií.

Pro každé umyvadlo

Bezdotykové baterie jsou řešením pro každé umyvadlo a koupelnu. Odborný instalatér si bez problému poradí s jejich instalací, stejně jako je tomu u běžných baterií. Nemusíte se tedy bát, že pro vaši koupelnu toto řešení není možné.

Snadné nastavení, které dbá na vaše potřeby

Baterie s infračerveným senzorem se dokáží snadno nastavit na jakoukoliv velikost a povrch umyvadel. Některé baterie mají tuto funkci automatickou a u jiných se o to můžete postarat sami, nebo za pomoci vyškoleného technika, který bude baterii instalovat.

Ať už tedy budete kupovat baterie do nového domu nebo při rekonstrukci, zvažte výše uvedené výhody. Současná doba a její pokrok nám nabízí neuvěřitelné možnosti, které jsou stejně, nebo dokonce více, kvalitní než jejich původní varianty.

 

Fotografie