Vybavení do kuchyně

Drtič odpadu – užitečné zařízení nejen pro gastro provozy

29. 3. 2023

Bio odpad je skvělá věc, ale v zimě většinou hnědé popelnice zmizí z ulic, nebo se přestanou vyvážet. Kam ale pak se slupkami od brambor, zeleniny nebo zbytky jídla? Klasický koš je sice vždy po ruce, ale ruku na srdce, právě bio odpad je často příčinou zápachu a tvorby drobných mušek, které se postupně rozmnoží a létají po celé domácnosti. Existuje však účinné řešení, které vám pomůže nejen s rozložitelným odpadem, ale i s úsporou financí. Jedná se o drtič odpadu, který je u nás doménou spíše gastro provozů, ale i v domácích kuchyních jeho funkce jistě oceníte!

Teplé pokrmy i talíře. To a mnohem více je ohřívací zásuvka

25. 2. 2023

Potrpíte si na vysokou gastronomii a jídlech jako z restaurace? Pak určitě oceníte ohřívací zásuvku, která se díky svým benefitům stala součástí domácích kuchyní. Kromě ohřívání talířů má zásuvka spoustu dalších využití, které ocení celá rodina.

Zapomenutý kuchyňský pomocník, který ozvláštní přípravu každého pokrmu

16. 12. 2022

Řeč je o prastarém nástroji zvaném hmoždíř, který využívali naši předkové. Z dnešních moderních kuchyní již vymizel, a to i přesto, že má nespornou řadu výhod. Své zastoupení má totiž nejen v kuchyni, ale i v alchymii a farmacii. Pojďte se s námi podívat, proč bychom ho opět měli zařadit mezi základní vybavení kuchyně a jak vybrat ten nejlepší, který vám bude dlouho sloužit.

Kompostování v bytě? S vermikompostérem žádný problém

21. 10. 2022

Kompostování bylo dříve samozřejmostí a dnes se zase vrací do módy a stává se z něj současný trend. Spousta lidí se přiklání k šetrnějšímu životnímu stylu a s tím souvisí návrat k přírodě a zužitkování zbytků. Ne každý z nás má však možnost přestěhovat se na venkov. Existuje ale efektivní řešení a tím je vermikompostér. I uprostřed velkoměsta v panelákovém bytě si lze založit malý kompost.

Od snídaně až po večeři aneb jeden hrnec na vše

7. 10. 2022

Chytrá domácnost je slovní spojení, které se zejména v současné době hojně používá. Víte však, že chytrý může být i hrnec? Zejména pro ty z vás, kteří vyznávají minimalismus a odmítají mít plnou kuchyň nejrůznějších spotřebičů a nádobí, je multicooker neboli chytrý hrnec skvělou volbou.

Chytrý květináč aneb vypěstujte si bylinky bez námahy i v pohodlí domova

9. 9. 2022

Nemáte k dispozici zahradu a máte rádi pěstování? Přestaňte zbytečně kupovat další a další bylinky, které stejně vždy zahynou. Vybavte svou kuchyň raději chytrým květináčem, díky kterému nebylo pěstování bylinek a dalších rostlin v bytě nikdy jednodušší. Bohatá úroda zaručena.

Jak postupovat při výběru toho správného vybavení do kuchyně?

8. 7. 2022

Postavit novou kuchyň nebo renovovat tu stávající je nelehký úkol. Než tedy začnete vybírat nové spotřebiče, ujistěte se, že jste si udělali průzkum a přesně víte, do čeho jdete a co opravdu využijete.

Nejste si jisti, kde začít? Zde je 7 tipů na nákup kuchyňského vybavení.

Jak se správně starat o kuchyňské vybavení

24. 6. 2022

Od lednice, sporáku až po elektroniku – manipulace a péče o kuchyňské vybavení optimalizuje jeho funkčnost. Kromě toho, že vaše potraviny budou chráněny před špínou, správná péče prodlouží jeho životnost. Zde jsou nejlepší tipy na péči a údržbu, které byste měli u svého kuchyňského vybavení praktikovat.