Žebřík nemusí být vždy jen na šplhání

Jste milovníky přírodního stylu? Pak jste se již určitě setkali s dekoračními žebříky. I když se to možná na první pohled nezdá, poslouží nejen jako dekorace a oživí váš interiér i exteriér.

Dřevo nebo kov?                                                                                        

Záleží pouze na vašich preferencích. V současné době se nejčastěji setkáváme s dřevěnými žebříky, ale výjimkou nejsou ani žebříky bambusové či kovové. Díky tomu si každý snadno vybere styl a barvu, která mu nejvíce vyhovuje. Jednotlivé žebříky se kromě materiálu liší i svou výškou. Kromě nižších lze použít i ty vysoké, které dotáhnou interiér k úplné dokonalosti.

Nejen dekorace

Název sice napovídá, že prvotním účelem žebříků je dekorace, ale nemusí tomu tak být vždy. Hojně se žebříky využívají právě v koupelně, kde nejen zútulní celou místnost, ale poslouží i jako designový stojan na ručníky. Snadno ho stačí opřít o zeď a nemusíte řešit absenci topného tělesa.

Koupelna ale není jediná místnost, kde žebřík využijete. Skvělým doplňkem bude i v předsíni, kde si na něj můžete zavěsit všechny šály a šátky. Vrchol navíc lze využít i k uchycení klobouků a čepic.

Na oblečení ocení žebřík i vaše ratolesti. Namísto zastaralého němého sluhy zkuste připravit každodenní oděv na žebřík. Vzhledem k tomu, že žebřík nemá takovou nosnost jako němý sluha, předejdete zároveň i nežádoucímu kupení oděvů a vytvoření nevzhledné hromady.

Uplatnění se najde i v kuchyni. Zejména ve starých chalupách můžete retro styl podpořit žebříkem, na který zavěsíte kuchyňské náčiní a smaltované nádobí.

Designový interiér

Toužíte ozvláštnit svůj interiér? Pak určitě vyzkoušejte žebřík omotat ozdobnými světýlky a doplnit sezónními dekoracemi. Vytvoříte tak skvělý a nevšední prvek, který okouzlí nejednu návštěvu. Velkým lákadlem je využití žebříku jako doplňku k osvětlení. Rustikální a jedinečný vzhled zaručen.

Venkovní využití 3v1

Pokud už nemáte místo v interiéru, nezoufejte. Dekorační žebřík vám skvěle poslouží i venku. Stačí ho ošetřit speciálním nátěrem a bude odolný i proti meteorologickým podmínkám. Opřete ho o zahradní domek a sušte na něm bylinky, nebo zavěste květináče se sezónními rostlinami a potřebné zahradnické náčiní. Všechno budete mít po ruce a celkový dojem zahrady bude ještě lepší.

Chcete-li ušetřit finance, a navíc rádi tvoříte, pak je pro vás ideální renovace starého žebříku, který jistě najdete u vašich rodičů nebo prarodičů. Když si s výrobou pohrajete, vytvoříte jedinečnou venkovní i vnitřní dekoraci.

Fotografie