Dekorace

Trendy bytových dekorací pro rok 2024

Rok 2023 už je nenávratně pryč a my si můžeme naplno užívat výzev nového roku 2024. Stejně jako v ostatních odvětvích i v oblasti bytových dekorací jsou určité predikce a trendy, které se pro tento rok očekávají. Ať už vás tyto trendy zajímají jen ze zvědavosti nebo zkrátka chcete jít s dobou, připravili jsme pro vás seznam 10 dynamických nápadů, které oživí váš domov. Vítejte v roce 2024–v roce transformativního designu a neomezené kreativity v oblasti bytových dekorací!

Akustické panely aneb současný hit, který má spoustu výhod

Ozvláštnit domácnost lze nejrůznějšími dekoracemi. Málokteré z nich jsou však i užitečné, a i když jsou krásné většinou neposkytují žádnou přidanou hodnotu. U akustických panelů, ze kterých se zejména v poslední době stal hit číslo 1 tento fakt však neplatí. Právě naopak panely jsou nejen designovým prvkem, který skvěle doplní jakýkoliv interiér, ale zároveň výrazně zlepší i akustiku v daném prostoru. Jaké typy existují a jak lamely namontovat? To a mnohem více vám prozradíme v dnešním článku.

Macramé aneb vázání uzlů může mít i dekorační účel

Možná si říkáte, jak z uzlu udělat dekoraci, ale pokud řekneme slovo Macramé hned vám bude jasno. Jedná se o jednu z nejstarších technik vázání uzlů, která se zejména v dnešní době vrací do módy a zdobí tisíce domácností nejen u nás, ale po celém světě.

Žebřík nemusí být vždy jen na šplhání

Jste milovníky přírodního stylu? Pak jste se již určitě setkali s dekoračními žebříky. I když se to možná na první pohled nezdá, poslouží nejen jako dekorace a oživí váš interiér i exteriér.