6 nejlepších uklízecích pomůcek, které by měla vlastnit každá domácnost

Ať už začínáte odznova nebo pouze chcete vylepšit svou čisticí sadu, sestavili jsme seznam nejdůležitějších čisticích nástrojů, které by podle nás neměly chybět v žádné domácnosti.

 

 

 

Kvalitní houba

Existuje obrovské množství různých čistících hub a je jen na vás, která vám bude vyhovovat nejlépe. Za nás mezi ty nejlepší patří houba s abrazivní stranou, která si hravě poradí s jakýmkoliv špinavým povrchem a zároveň není příliš drsná jako například drátěnka a daný předmět nepoškrábe.

 

Utěrky z mikrovlákna

Mikrovlákno často dokáže vyčistit povrchy samo nebo jen s trochou vody a nemělo by po nich škrábat ani zanechávat šmouhy (proto jsou skvělé na okna). Je tedy příhodné si jich do domu pár pořídit a mít jich několik v zásobě.


Stěrka

Tyto malé nástroje jsou nezbytností pro udržení sprch bez plísní. Fungují také skvěle na okna. A chcete-li, aby vám stěrka vydržela co nejdéle, ujistěte se, že chráníte její čepel před poškozením, když ji používáte a skladujete. Pokud vaše stěrka zanechává šmouhy nebo prostě nefunguje tak dobře jako kdysi, budete vědět, že je čas ji vyměnit.


Láhev s rozprašovačem

Mějte po ruce lahvičky s rozprašovačem v případě, že byste někdy potřebovali něco opláchnout vodou nebo pokud byste si chtěli vyzkoušet výrobu vlastních čisticích prostředků. Skleněné lahve vydrží cokoli a můžete si je koupit po jedné nebo ve více baleních, abyste ušetřili.


Kartáč na drhnutí

Houba nebo hadřík nemusí vždy fungovat, takže mějte po ruce univerzální kartáč, který můžete použít na dlaždice, vany, příslušenství a odolné skvrny. Můžete použít starý kartáček na zuby, který jste vyřadili z provozu, nebo si koupit vysoce výkonný čisticí kartáč.


Smeták, lopatka a mop

Pokud váš domov má nějaké tvrdé povrchy, jako je dřevo, dlaždice a linoleum, budete potřebovat nástroje k jejich vyčištění. Než ale začnete, měli byste se podívat na pokyny k údržě různých typů podlah, ale většina lidí si vystačí s koštětem a lopatkou a/nebo mopem na prach. Máte-li domácí mazlíčky nebo děti, možná si budete chtít pořídit také mokrý mop, který vám poskytne větší účinnost úklidu po rozlití nebo drhnutí špíny z podlahy.

Pokud máte opravdu malý byt a neděláte příliš velký nepořádek, můžete vyměnit velké koště za ruční smeták a prachovku.

 

Fotografie