Co všechno by měla vlastnit vaše koupelna?

Když přemýšlíte o zařizování své koupelny, je až příliš snadné přehlédnout ty konečné úpravy, které mohou vylepšit nebo naopak narušit celkový vzhled a dojem z vašeho nového prostoru. V tomto průvodci vám v rychlosti vysvětlíme, co je třeba vzít v úvahu při nákupu koupelnových dekorací.

 

 

Obklady, stěny a podlahy

Pokud jde o pokrytí stěn a podlah vaší koupelny, na trhu je pro vás široká škálá možností, ze kterých si můžete vybrat. Například sprchové stěnové panely se montují rychleji a snadněji než dlaždice a poskytují stylový a vodotěsný povrch bez spár.


Koupelnová zrcadla

Žádná koupelna se neobejde bez jednoho či dvou zrcadel. Jsou nejen neocenitelné pro činnosti, jako je aplikování make-upu nebo holení, mohou také poskytnout menší koupelně větší pocit prostoru. Ať už je tedy chcete pro uložení vašich koupelnových nezbytností, k integrovanému osvětlení nebo jednoduše zapuštěné do zdi, jsou nezbytnou součástí každé koupelny.


Konečné úpravy

Mezi konečné úpravy patří položky, které nejsou zrovna nezbytné, ale přinášejí praktické vychytávky a život s nimi je zkrátka jednodušší. Jedná se například o police na župany, zásobníky na toaletní papír či sklenice na zubní kartáček. Pečlivým výběrem těchto předmětů můžete místnosti dodat ten správný charakter.


Příslušenství pro nezávislý život

Pokud máte omezenou pohyblivost, zdravotní postižení nebo jednoduše myslíte do budoucna, možná budete chtít zvážit některé dostupné koupelnové doplňky, jako jsou záchytná madla, sprchové sedátko a mnoho dalšího, co vám pomůže učinit vaši koupelnu bezpečnější a pohodlnější.


Kontrolní seznam koupelnových doplňků

Abychom vám pomohli naplánovat, jaké doplňky do koupelny chcete, proč si neprojet tento praktický kontrolní seznam, který obsahuje potřebné i méně potřebné předměty?

- koupelnová předložka
- koš na hygienické potřeby
- zrcadlo či zrcadlová skříňka
- WC štětka
- držák toaletního papíru
- stojan na zubní kartáček
- držák na ručníky
- ručníky
- TV a audio (pro ty nejnáročnější)
- police na hygienické potřeby
- miska na mýdlo či dávkovač tekutého mýdla

Fotografie