Doplňky a nezbytnosti, které by neměly chybět v žádné koupelně

I když koupelna není místem, kde trávíme většinu času v domácnosti, přesto bychom se zde měli cítit příjemně. K tomu napomůže nejen design celé místnosti, ale i jednotlivé doplňky a nezbytnosti, které zároveň ulehčí každodenní fungování a zajisté je využijete. A nemáme teď namysli základní vybavení jako jsou úložné prostory, police apod. Naopak připravili jsme pro vás ucelený seznam doplňků, díky kterému dovybavíte svou koupelnu raz dva. Hlavní motto: „Vytvoření funkční koupelny, ve které bude radost trávit čas“.

Kvalitní textilie

Koupelnový textil by měl být naprostým základem vybavení. Jedná se totiž o věc, bez které se nelze obejít. V jednom z našich minulých článků jsme vysvětlovali, jak na správný výběr. Pro shrnutí lze uvést, že vzhled by měl být až na posledním místě. Důležitý je zejména materiál a gramáž. U materiálu se nejvíce doporučuje bavlna. Ta je totiž nejen příjemná na dotyk, ale je charakteristická i dobrou savostí. Pokud však jste sportovci nebo alergici, oceníte i jiné materiály jako je třeba nylon, polyester nebo bambus.

U gramáže poté platí, že čím více, tím lépe. Problémem však je, že údaj o hmotnosti látky na jeden čtvereční metr je často nedohledatelný a na běžných etiketách a štítcích produktů byste ho jen těžko hledali. Proto pokud chcete skutečně kvalitní textilie, poohlédněte se v internetových obchodech, kde právě renomovaní výrobci tyto údaje uvádějí a už jen tento samotný fakt svědčí o kvalitě.

Kromě koupě ručníku není radno zapomenout ani na koupi koupelnových předložek. Vzhledem k tomu, že v koupelnách je ve většině případů dlažba, oceníte, že si po sprše budete moci stoupnout na teplý kobereček. Jednak si tak usušíte nohy a za druhé i tento druh textilie krásně doplní vaši koupelnu, která tak bude působit útulným a harmonickým dojmem. Stejně jako u ručníků můžete navíc vybírat z široké nabídky, která se liší jak materiálem, tak i designem či přidanými vlastnostmi. Existují totiž protiskluzové předložky nebo speciální druhy s masážní funkcí, které navíc potěší i unavená chodidla.

Koupelnová sada aneb mýdlenka, kelímek na kartáčky a spoustu dalších nezbytností

I když v koupelně budete mít dostatek úložných prostor, některé věci je vhodné mít při ruce. Jde o doplňky koupelnové sady jako je mýdlenka, dávkovač mýdla, kelímek na kartáčky, malý koš, nebo štětka na WC v případě, že máte koupelnu a WC v jedné místnosti. Tyto sady jsou výhodné v tom, že jsou velmi variabilní a lze si je snadno přizpůsobit vašim potřebám. Pokud totiž např. nepotřebujete stojan na kartáčky, seženete jistě sadu i bez něj. Dalším benefitem je fakt, že koupelnové sady jsou dostupné v různých designech a lze si tak snadno najít ten, který se dokonale přizpůsobí designu vašeho interiéru. Tím, že vyberete jeden set, budete navíc mít vše krásně sladěné a nebude nic působit rušivým dojmem. Kouzlo setu spočívá i v tom, že do dávkovače mýdla jednoduše dokupujete jen tekuté mýdlo a nemusíte tedy neustále zatěžovat přírodu a svou peněženku koupí nových a nových tekutých mýdel v originálních obalech s pumpičkou. Naopak lze koupit právě jen náhradní náplň nebo využít bezobalových obchodů, kde si odtočíte do dávkovače tolik kolik potřebujete.

Dekorace a pomůcky pro relaxaci

Koupelna je místem nejen pro ranní očistu, ale i místem pro večerní relaxaci po náročném dni. Zejména pokud máte ve své koupelně vanu, dáte nám jistě za pravdu. Naložit do ní své unavené tělo, je nejen balzámem pro naši fyzickou kondici, ale hlavně pro naši psychiku. Když navíc do koupelny nebo do samotné blízkosti vany umístíte svíčky či vonné difuzéry, můžete prožitek relaxace ještě znásobit. Zavřete oči a nechte ze sebe smýt nahromaděný stres všedních dní a poddejte se příjemné vůni.

Pro ty z vás, kteří si navíc potrpí na uvolnění skrze hudbu, si lze do koupelny pořídit speciální voděodolný reproduktor. Ten snadno propojíte s telefonem a pustíte si svůj oblíbený playlist. Vzhledem k tomu, že tyto typy reproduktorů jsou určeny i pro použití ve vlhku a vodě nemusíte se bát žádného znehodnocení.

Schovejte špinavé prádlo

Dalším tipem, zejména pro domácnosti, kde není k dispozici samostatná prádelna je bezpochyby koš na prádlo. Ten by ve vaší koupelně neměl chybět hned ze dvou zásadních důvodů. Za prvé snadno do něj schováte všechno špinavé prádlo a za druhé i z hlediska designu vkusně doplní celý ráz místnosti. V případě potřeby navíc lze koš snadno přenést a rovnou z něj přendávat prádlo do pračky.

Háček sem, háček tam

Nakonec nezapomeňte na pořízení háčků, madel a nejrůznějších držáků. Ty využijete nejen pro zavěšení ručníků, županu, ale třeba i pro pohodlné zvedání z WC nebo k uchycení toaletního papíru. Stejně jako u koupelnových setů i zde lze najít celou sadu v jednom designu a barvě.

Fantazii se meze nekladou

Věříme, že s tipy a návrhy představenými v tomto článku jste nyní lépe vybaveni k tomu, aby vaše koupelna byla nejen místem pro každodenní očistu, ale také pro relaxaci a pohodu. Nebojte se experimentovat a přizpůsobit si prostor podle svých představ a potřeb. I malé změny mohou mít velký dopad na to, jak se ve vaší koupelně budete cítíte.

Fotografie