Internetový magazín ze světa dekorací a vybavení domu

Vana nebo sprchový kout? Aneb hledáme to nejlepší řešení

27. 8. 2023

Skoro jako Sophiina volba. Takové je často dilema, zda zvolit sprchový kout nebo vanu. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, které mají prostor na obojí, budete se muset rozhodnout. Naštěstí existují základní poučky, které vám s vhodnou volbou pomohou. Pojďme se na ně společně podívat!

Zútulnění obývacího pokoje snadno a rychle

30. 7. 2023

Obývací pokoj je srdcem celé domácnosti. Je to místnost, kde nejen trávíme většinu volného času, ale kde i nejčastěji vítáme návštěvy. Nejen z tohoto důvodu je tedy velmi důležité cítit se v tomto prostoru komfortně a uvolněně. Kromě správně zvoleného nábytku je zásadní promyslet každý detail. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak vytvořit kýžené teplo domova. Tak pojďme na to!

Akustické panely aneb současný hit, který má spoustu výhod

29. 6. 2023

Ozvláštnit domácnost lze nejrůznějšími dekoracemi. Málokteré z nich jsou však i užitečné, a i když jsou krásné většinou neposkytují žádnou přidanou hodnotu. U akustických panelů, ze kterých se zejména v poslední době stal hit číslo 1 tento fakt však neplatí. Právě naopak panely jsou nejen designovým prvkem, který skvěle doplní jakýkoliv interiér, ale zároveň výrazně zlepší i akustiku v daném prostoru. Jaké typy existují a jak lamely namontovat? To a mnohem více vám prozradíme v dnešním článku.

Průvodce výběrem té nejlepší sedačky

28. 5. 2023

Obývací pokoj je většinou dominantou celého bydlení. Je to totiž místnost, kde trávíme nejvíce času a zároveň se zde setkáváme s rodinou a přáteli. Nejen proto je důležité se v tomto pokoji cítit příjemně a vybrat nábytek, který celkový dojem umocní. Nejdůležitějším kusem nábytku v obývacím pokoji je zcela bezpochyby sedačka. Jak, ale vybrat tu správnou a na co si při výběru dát pozor?

Zažijte novou formu odpočinku aneb vybíráme křeslo do obývacího pokoje

29. 4. 2023

Obývací pokoj je místnost, která je především určena pro odpočinek a případná setkávání. Kromě klasické sedací soupravy však můžete sáhnout pro tento účel i po křeslech. Dnes je na trhu již nepřeberné množství druhů a designů, které potěší nejen vaše oko, ale i duši. Jen si to představte, šálek dobrého čaje nebo kávy, k tomu čtivá kniha a relax v pohodlném křesle. Co může být více?

Drtič odpadu – užitečné zařízení nejen pro gastro provozy

29. 3. 2023

Bio odpad je skvělá věc, ale v zimě většinou hnědé popelnice zmizí z ulic, nebo se přestanou vyvážet. Kam ale pak se slupkami od brambor, zeleniny nebo zbytky jídla? Klasický koš je sice vždy po ruce, ale ruku na srdce, právě bio odpad je často příčinou zápachu a tvorby drobných mušek, které se postupně rozmnoží a létají po celé domácnosti. Existuje však účinné řešení, které vám pomůže nejen s rozložitelným odpadem, ale i s úsporou financí. Jedná se o drtič odpadu, který je u nás doménou spíše gastro provozů, ale i v domácích kuchyních jeho funkce jistě oceníte!

Teplé pokrmy i talíře. To a mnohem více je ohřívací zásuvka

25. 2. 2023

Potrpíte si na vysokou gastronomii a jídlech jako z restaurace? Pak určitě oceníte ohřívací zásuvku, která se díky svým benefitům stala součástí domácích kuchyní. Kromě ohřívání talířů má zásuvka spoustu dalších využití, které ocení celá rodina.

Macramé aneb vázání uzlů může mít i dekorační účel

28. 1. 2023

Možná si říkáte, jak z uzlu udělat dekoraci, ale pokud řekneme slovo Macramé hned vám bude jasno. Jedná se o jednu z nejstarších technik vázání uzlů, která se zejména v dnešní době vrací do módy a zdobí tisíce domácností nejen u nás, ale po celém světě.

Zapomenutý kuchyňský pomocník, který ozvláštní přípravu každého pokrmu

16. 12. 2022

Řeč je o prastarém nástroji zvaném hmoždíř, který využívali naši předkové. Z dnešních moderních kuchyní již vymizel, a to i přesto, že má nespornou řadu výhod. Své zastoupení má totiž nejen v kuchyni, ale i v alchymii a farmacii. Pojďte se s námi podívat, proč bychom ho opět měli zařadit mezi základní vybavení kuchyně a jak vybrat ten nejlepší, který vám bude dlouho sloužit.

Revoluce v mytí rukou s řadou výhod

25. 11. 2022

Možná si říkáte, že zařizování koupelny není žádná věda, ale opak je pravdou. I pro koupelny a toalety existuje spousta řešení, o kterých možná ani nevíte. Jednou z tzv. „vychytávek“ může být i bezdotyková baterie. Ta má spoustu výhod, které zejména v dnešní době jistě oceníte.

Televize jako součást umění

11. 11. 2022

Nejste příznivci elektroniky a televizi využíváte pouze sporadicky, ale i přesto ji chcete vlastnit? Řešení existuje a je velmi snadné a zároveň elegantní. Současná doba nabízí televizi, která slouží nejen pro přehrávání filmů a seriálů, ale i jako obraz. Rozdíl téměř nepoznáte.

Kompostování v bytě? S vermikompostérem žádný problém

21. 10. 2022

Kompostování bylo dříve samozřejmostí a dnes se zase vrací do módy a stává se z něj současný trend. Spousta lidí se přiklání k šetrnějšímu životnímu stylu a s tím souvisí návrat k přírodě a zužitkování zbytků. Ne každý z nás má však možnost přestěhovat se na venkov. Existuje ale efektivní řešení a tím je vermikompostér. I uprostřed velkoměsta v panelákovém bytě si lze založit malý kompost.

Od snídaně až po večeři aneb jeden hrnec na vše

7. 10. 2022

Chytrá domácnost je slovní spojení, které se zejména v současné době hojně používá. Víte však, že chytrý může být i hrnec? Zejména pro ty z vás, kteří vyznávají minimalismus a odmítají mít plnou kuchyň nejrůznějších spotřebičů a nádobí, je multicooker neboli chytrý hrnec skvělou volbou.

Konec nevzhledných stojanů na toaletní papír a čisticí záchodovou štětku

23. 9. 2022

Nebaví vás už řešit designové stojany na toaletní papír a čisticí štětku? Co takhle si při rekonstrukci nebo výstavbě pořídit vestavnou ukrytou skříňku? Nejen milovníci čistého designu, ale i ostatní si přijdou na své.

Chytrý květináč aneb vypěstujte si bylinky bez námahy i v pohodlí domova

9. 9. 2022

Nemáte k dispozici zahradu a máte rádi pěstování? Přestaňte zbytečně kupovat další a další bylinky, které stejně vždy zahynou. Vybavte svou kuchyň raději chytrým květináčem, díky kterému nebylo pěstování bylinek a dalších rostlin v bytě nikdy jednodušší. Bohatá úroda zaručena.

Žebřík nemusí být vždy jen na šplhání

26. 8. 2022

Jste milovníky přírodního stylu? Pak jste se již určitě setkali s dekoračními žebříky. I když se to možná na první pohled nezdá, poslouží nejen jako dekorace a oživí váš interiér i exteriér.