Svět dekorací a vybavení domu

Trendy bytových dekorací pro rok 2024

Rok 2023 už je nenávratně pryč a my si můžeme naplno užívat výzev nového roku 2024. Stejně jako v ostatních odvětvích i v oblasti bytových dekorací jsou určité predikce a trendy, které se pro tento rok očekávají. Ať už vás tyto trendy zajímají jen ze zvědavosti nebo zkrátka chcete jít s dobou, připravili jsme pro vás seznam 10 dynamických nápadů, které oživí váš domov. Vítejte v roce 2024–v roce transformativního designu a neomezené kreativity v oblasti bytových dekorací!

Doplňky a nezbytnosti, které by neměly chybět v žádné koupelně

I když koupelna není místem, kde trávíme většinu času v domácnosti, přesto bychom se zde měli cítit příjemně. K tomu napomůže nejen design celé místnosti, ale i jednotlivé doplňky a nezbytnosti, které zároveň ulehčí každodenní fungování a zajisté je využijete. A nemáme teď namysli základní vybavení jako jsou úložné prostory, police apod. Naopak připravili jsme pro vás ucelený seznam doplňků, díky kterému dovybavíte svou koupelnu raz dva. Hlavní motto: „Vytvoření funkční koupelny, ve které bude radost trávit čas“.

Vybíráme textil do koupelny aneb co je při výběru důležité

Vybrat kvalitní ručníky, osušky a další koupelnový textil není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. V obchodě sice všechny textilie vypadají podobně a člověk by si řekl, že rozhoduje jen vzhled, ale opak je pravdou. Aby nejen ručníky, ale i další koupelnový textil plnil svou funkci, je důležité zaměřit se na několik parametrů. Velikost, materiál a gramáž je to hlavní, čemu se dnes budeme věnovat.

3 + 1 nejčastějších materiálů sedacích souprav aneb, který je pro vás ten nejlepší?

Výběr sedací soupravy není jen tak. Kromě designu je třeba řešit spoustu dalších aspektů, které není radno podcenit. Přece jen sedačka je většinou dominantou obývacího pokoje a místem jak pro setkávání, tak i pro odpočinek. Zejména z těchto důvodů je nutné dbát na správný výběr materiálu potahu sedačky. Kromě jiného je tento prvek klíčový jak pro životnost, tak i pro odolnost a celkový vzhled obývacích prostor. Připravte se na cestu do světa textilních, kožených a moderních materiálů, a objevte, jaký materiál, je pro vás tou nejlepší variantou. Výprava začíná právě teď!

Vana nebo sprchový kout? Aneb hledáme to nejlepší řešení

Skoro jako Sophiina volba. Takové je často dilema, zda zvolit sprchový kout nebo vanu. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, které mají prostor na obojí, budete se muset rozhodnout. Naštěstí existují základní poučky, které vám s vhodnou volbou pomohou. Pojďme se na ně společně podívat!

Zútulnění obývacího pokoje snadno a rychle

Obývací pokoj je srdcem celé domácnosti. Je to místnost, kde nejen trávíme většinu volného času, ale kde i nejčastěji vítáme návštěvy. Nejen z tohoto důvodu je tedy velmi důležité cítit se v tomto prostoru komfortně a uvolněně. Kromě správně zvoleného nábytku je zásadní promyslet každý detail. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak vytvořit kýžené teplo domova. Tak pojďme na to!

Akustické panely aneb současný hit, který má spoustu výhod

Ozvláštnit domácnost lze nejrůznějšími dekoracemi. Málokteré z nich jsou však i užitečné, a i když jsou krásné většinou neposkytují žádnou přidanou hodnotu. U akustických panelů, ze kterých se zejména v poslední době stal hit číslo 1 tento fakt však neplatí. Právě naopak panely jsou nejen designovým prvkem, který skvěle doplní jakýkoliv interiér, ale zároveň výrazně zlepší i akustiku v daném prostoru. Jaké typy existují a jak lamely namontovat? To a mnohem více vám prozradíme v dnešním článku.

Průvodce výběrem té nejlepší sedačky

Obývací pokoj je většinou dominantou celého bydlení. Je to totiž místnost, kde trávíme nejvíce času a zároveň se zde setkáváme s rodinou a přáteli. Nejen proto je důležité se v tomto pokoji cítit příjemně a vybrat nábytek, který celkový dojem umocní. Nejdůležitějším kusem nábytku v obývacím pokoji je zcela bezpochyby sedačka. Jak, ale vybrat tu správnou a na co si při výběru dát pozor?

Zažijte novou formu odpočinku aneb vybíráme křeslo do obývacího pokoje

Obývací pokoj je místnost, která je především určena pro odpočinek a případná setkávání. Kromě klasické sedací soupravy však můžete sáhnout pro tento účel i po křeslech. Dnes je na trhu již nepřeberné množství druhů a designů, které potěší nejen vaše oko, ale i duši. Jen si to představte, šálek dobrého čaje nebo kávy, k tomu čtivá kniha a relax v pohodlném křesle. Co může být více?

Drtič odpadu – užitečné zařízení nejen pro gastro provozy

Bio odpad je skvělá věc, ale v zimě většinou hnědé popelnice zmizí z ulic, nebo se přestanou vyvážet. Kam ale pak se slupkami od brambor, zeleniny nebo zbytky jídla? Klasický koš je sice vždy po ruce, ale ruku na srdce, právě bio odpad je často příčinou zápachu a tvorby drobných mušek, které se postupně rozmnoží a létají po celé domácnosti. Existuje však účinné řešení, které vám pomůže nejen s rozložitelným odpadem, ale i s úsporou financí. Jedná se o drtič odpadu, který je u nás doménou spíše gastro provozů, ale i v domácích kuchyních jeho funkce jistě oceníte!

Teplé pokrmy i talíře. To a mnohem více je ohřívací zásuvka

Potrpíte si na vysokou gastronomii a jídlech jako z restaurace? Pak určitě oceníte ohřívací zásuvku, která se díky svým benefitům stala součástí domácích kuchyní. Kromě ohřívání talířů má zásuvka spoustu dalších využití, které ocení celá rodina.

Macramé aneb vázání uzlů může mít i dekorační účel

Možná si říkáte, jak z uzlu udělat dekoraci, ale pokud řekneme slovo Macramé hned vám bude jasno. Jedná se o jednu z nejstarších technik vázání uzlů, která se zejména v dnešní době vrací do módy a zdobí tisíce domácností nejen u nás, ale po celém světě.

Zapomenutý kuchyňský pomocník, který ozvláštní přípravu každého pokrmu

Řeč je o prastarém nástroji zvaném hmoždíř, který využívali naši předkové. Z dnešních moderních kuchyní již vymizel, a to i přesto, že má nespornou řadu výhod. Své zastoupení má totiž nejen v kuchyni, ale i v alchymii a farmacii. Pojďte se s námi podívat, proč bychom ho opět měli zařadit mezi základní vybavení kuchyně a jak vybrat ten nejlepší, který vám bude dlouho sloužit.

Revoluce v mytí rukou s řadou výhod

Možná si říkáte, že zařizování koupelny není žádná věda, ale opak je pravdou. I pro koupelny a toalety existuje spousta řešení, o kterých možná ani nevíte. Jednou z tzv. „vychytávek“ může být i bezdotyková baterie. Ta má spoustu výhod, které zejména v dnešní době jistě oceníte.

Televize jako součást umění

Nejste příznivci elektroniky a televizi využíváte pouze sporadicky, ale i přesto ji chcete vlastnit? Řešení existuje a je velmi snadné a zároveň elegantní. Současná doba nabízí televizi, která slouží nejen pro přehrávání filmů a seriálů, ale i jako obraz. Rozdíl téměř nepoznáte.

Kompostování v bytě? S vermikompostérem žádný problém

Kompostování bylo dříve samozřejmostí a dnes se zase vrací do módy a stává se z něj současný trend. Spousta lidí se přiklání k šetrnějšímu životnímu stylu a s tím souvisí návrat k přírodě a zužitkování zbytků. Ne každý z nás má však možnost přestěhovat se na venkov. Existuje ale efektivní řešení a tím je vermikompostér. I uprostřed velkoměsta v panelákovém bytě si lze založit malý kompost.